1010591_769255733084708_1234755054_n

بسم الله الرحمن الرحيم

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Bermula sesi pengajian, maka bermulalah semula Smart Circle (SC) dengan rasminya pada sesi kali ini. Dari Abu Hurairah, r.a., dari Nabi s.a.w., bahawa Baginda bersabda: “Aku tinggalkan dalam kalangan kamu dua perkara yang kamu tidak sekali-kali akan sesat selagi kamu berpegang teguh kepada keduanya, iaitu kitab Allah dan sunnah Rasulullah” . (Imam Malik).

Semoga para mentor dan mentee terus bersemangat dalam menghidupkan sunnah Rasulullah ini dan dapat menjadikan SC sebagai ruang perkongsian serta pembinaan diri ahli PERUBATAN Ain Shams (PCS) sebagai seorang doktor muslim yang professional.

Berikut merupakan senarai nama mentor dan mentee dari tahun 2 (Corazon) hingga tahun 5 (Eminent):

 

SMART CIRCLE TAHUN 2 (IKHWAH)

MENTOR: ABDULLAH AQIEL BIN AMINUDDIN

TIMB MENTOR: RUSYDI AMIN BIN YUSUF

BIL NAMA TEMPAT TINGGAL
1. Mohd Hafizuddin bin Zahadi Abbasiyah
2. Nor Ilham Hafiz bin Nordin Abbasiyah
3. Muhamad Shahrul Zulfikar bin Zaini Abbasiyah
4.. Muhammad Alif Ikmal bin Baharudin Abbasiyah
5. Muhammad Faiz bin Norzlan Negeri Sembilan
6. Luqman Hakim bin Badrulhisham Negeri Sembilan
7. Muhammad Rafiq bin Rosidi Abbasiyah

 

MENTOR: MOHAMMAD IMRAN BIN MOHAMMAD NASARUDDIN

TIMB MENTOR: MUHAMMAD ADWAM BIN ISMAIL

BIL NAMA TEMPAT TINGGAL
1. Farizuan bin Rahani Abbasiyah
2. Mohammad Izzat bin Badrishah Abbasiyah
3. Mohd Aiman bin Amran Abbasiyah
4. Muhammad Asyraf bin Ismail Abbasiyah
5. Razaili bin Razak Abbasiyah
6. Azlan bin Adnan Abbasiyah

 

SMART CIRCLE TAHUN 3 (IKHWAH)

MENTOR: ZULKIFLI BIN ABDUL RAHIM

TIMB MENTOR: ABDUL HADI BIN ABDUL LATIFF

BIL NAMA TEMPAT TINGGAL
1. Muhd Affan bin Roshidi Abbasiyah
2. Muhd Syafiq bin Kadir Abbasiyah
3. Muhd Iqbal bin Yusuf Abbasiyah
4. Mohd Firdaus Amin bin Mohd Amin Abbasiyah
5. Muhd Basyar bin Roslan Abbasiyah
6. Mohd Khir bin Johari DMAK

 

MENTOR: AMIRUL FIKRI BIN BADRULHISHAM

TIMB MENTOR: MUHAMMAD FAHMI ASNAWI BIN AHMAD SEJARI

BIL NAMA TEMPAT TINGGAL
1. Abdullah Mustafa bin Azenan Abbasiyah
2. Mohd Azran bin Mat Rashid Abbasiyah
3. Muhd Faris bin Rahim Abbasiyah
4. Muhd Akmal Asyraaf bin Rosli Abbasiyah
5. Abdul Rahman bin Said Sultan DMAK
6. Mohd Nasrun bin Mohd Nizam Abbasiyah
7. Jihad bin Abdul Halim Abbasiyah
8. Muhammad Hasan bin Abdul Halim Abbasiyah

 

MENTOR: MUHAMMAD AIMAN BIN AZHARI

TIMB MENTOR: MUHAMMAD NAIM BIN PAUZI

BIL NAMA TEMPAT TINGGAL
1. Muhd Nazmi bin Hashim Abbasiyah
2. Muhamad Anwar Ridzwan bin Abdul Haris Abbasiyah
3. Syed Aliff Farhan bin Hj Syed Mohamad Abbasiyah
4. Muhd Nur Haziq bin Zulkifli Abbasiyah
5. Zainur Hanif Izwan bin Zainal Abbasiyah
6. Muhd Faiz bin Abdul Karim Abbasiyah
7. Muhd Afif bin Mohd Mokhtar Abbasiyah

 

SMART CIRCLE TAHUN 4 (IKHWAH)

MENTOR: MOHAMMAD SHAOQI BIN MOHD BASORI

TIMB MENTOR: MOHAMMAD FAIZ BIN ROSLI

BIL NAMA TEMPAT TINGGAL
1. Muhammad Amir Asyraf bin Nordin Abbasiyah
2. Mohd Nasyra bin Mazlanf Abbasiyah
3. Nadzim bin Nadzri Abbasiyah
4. Muhammad Ilham bin Abdul Kahar Abbasiyah
5. Ahmad Bunyamin bin Ramlan Abbasiyah
6. Syahidul Ammar bin Said Abbasiyah
7. Muhammad Syafiq bin Mansor Abbasiyah
8. Wan Mohd Khairul Anam bin Wan Mohd Ghazali Abbasiyah

 

MENTOR: MUHAMMAD AYYUB AFANDI BIN AZIZAN

TIMB MENTOR: HAYYAN AFFIQ BIN

BIL NAMA TEMPAT TINGGAL
1. Muhammad Hafiz bin Mohd Nazari Abbasiyah
2. Faiz bin Jaafar Abbasiyah
3. Engku Zainal Abidin Afif bin Engku Zain Abbasiyah
4. Zulfalhie bin Mohamad Abbasiyah
5. Wan Ahmad Fahmi bin Wan Abdullah Abbasiyah
6. Abdul Rahim bin Abdul Rahman Abbasiyah
7. Muhammad Arif bin Mohd Zahari Abbasiyah
8. Muhammad Zufaruddin bin Abdul Soleh Abbasiyah
9. Muhammad Iqbal bin Samsudin Abbasiyah

 

SMART CIRCLE TAHUN 5 (IKHWAH)

MENTOR: MUHAMMAD ALFATONI BIN ABDULLAH

BIL NAMA TEMPAT TINGGAL
1. Muhammad Izat Zahin bin Md Zin DMAK
2. Muhammad Akram bin Shamsuri Abbasiyah
3. Zharif bin Baharuddin Abbasiyah
4. Mohd Aidil bin Razahli Abbasiyah
5. Mohd Amir Syafiq bin Mohd Hamzah Abbasiyah
6. Ahmad Munawwar bin Thazali Abbasiyah
7. Abdullah bin Fauzi Abbasiyah

 

MENTOR: FAIZ MUJAHID BIN SAFIEE

BIL NAMA TEMPAT TINGGAL
1. Ahmad Solihin bin Zainol Abidin Abbasiyah
2. Muhammad Hasif bin Tumiran Abbasiyah
3. Muhammad Irfan bin Bakri Abbasiyah
4. Muhammad Fitri Asyraf Abbasiyah
5. Mohammad Arasy bin Zainal Abidin Abbasiyah
6. Abdul Aziz Fahmi bin Sholehuddin Abbasiyah
7. Wan Muhammad Alif bin Wan Azman Abbasiyah

 

 SMART CIRCLE TAHUN 6

MENTOR: AHMAD SHAZWAN BIN AHMAD HUSHAIRI

BIL NAMA TEMPAT TINGGAL
1. Aidil Asyraf bin Mohamed Abbasiyah
2. Thaqif Amirin bin Mohamad Abbasiyah
3. Abdul Muiez Faheem bin Zakiuddin Abbasiyah
4. Ahmad Ghazie bin Muhammad Sharif Abbasiyah
6. Muhammad Syafiq bin Azhar Abbasiyah

 

MENTOR: CHE MOHAMMAD NUR ANAS BIN CHE KADIR

BIL NAMA TEMPAT TINGGAL
1. Amirul Izha bin Sharuddin Abbasiyah
2. Muhammad Ihsanuddin bin Nawawi Abbasiyah
3. Mohamad Abiruddin bin Salleh Abbasiyah
4. Muhammad ‘Uzair bin Zarawi Razi Abbasiyah
5. Muhammad Hafiz bin Mohd Nasir Abbasiyah
6. Mohamad Izwan bin Ahmad Sabri Abbasiyah

 

MENTOR: AMMAR BIN MOHD SHAH

BIL NAMA TEMPAT TINGGAL
1. Abdul Muhaimin bin Saiful Suhardi Abbasiyah
2. Ahmad Khuzairin bin Kamaruddin Abbasiyah
3. Muhammad Aizat bin Ismail Abbasiyah
4. Ammar bin Mohd Shah Abbasiyah
5. Muhammad Hafizuddin bin Hanafiah Abbasiyah
6. Muhammad Akmal bin Abdul Arif Abbasiyah

 

SC  TAHUN 1 (AKHOWAT)

Kump 1

Mentor 1: Siti Nabilah binti Mohd Noor

Mentor 2: Nur Hanis binti Ismail

 

 

SMART CIRCLE TAHUN 2

Kump 1

Mentor 1: Siti Nurnajibah binti Ramli

Mentor 2: Ani Amalina binti Azizan

Ummu Aiman binti Mohd Rodzi
Nurul Husna binti Ishak
Anis Farhani binti Jefridin
Nur Fatini binti Azman
Nur Fatin Izzaty binti Mohd Shukeri

 

Kump 2

Mentor 1: Atiqah binti Hilmi

Mentor 2: Nur Adila Athira binti Mohd Ramzi

Nurul Islam binti Abdul Halim
Nurul Syakirna binti Abd Rahim
Farah Wahidah binti Abdul Shukor
Nur Farah Fathira binti Jasni
Sharifah Bahisyah binti  Syed Anuar

 

Kump 3

Mentor 1: Siti Sarah binti Mohd Hamdan

Mentor 2: Nur Aisyah binti Mad Sobri

Nor Asniza binti Ramlee
Nor Salwani binti Ghazali
Nurhidayah binti Abdul Wahid
Farhana Nasuha binti Alfian

 

SC TAHUN 3

Kump 1

Mentor 1: Nur Nadhira Fadzlin binti Md Hanafiah

Mentor 2: Husnul Khotimah binti Farhan

Fathiyyah binti Abd Rahim
Muliati binti Ibrahim
Nur Syuhadah binti Abd Khalek
Veyonna binti Jaffrey
Nurul Madiha binti Hamidon

 

Kump 2

Mentor 1: Faten Sakinah binti Shawaruddin

Mentor 2: Khairun Najwa binti Ali

Mahfuzoh binti Abd Halim
Irshafinah binti Jamaluddin
Siti Najihah binti Abd Mutalib
Nor Syazwani binti Zulkefli
Wan Nur Izzati binti Wan Mohd Izzuddin

Kump 3

Mentor 1: Faizah binti Ahmad

Mentor 2: Izzatul A’lia Fuzlina binti Khamarudin

Husna binti Abd Halim
Nurul Aiman binti Ismail
Nor Fauziatun Mohd Fauzi
Nadzirah binti Nazree
Husna binti Ridzuan
Fatihah binti Roslan

Kump 4

Mentor 1: Nur Farahin binti Abdul Halim

Mentor 2: Atikah binti Musa

Nurul Afiqah binti Abd Nasir
Mas Fasrah binti Md Yusub
Fatimah Az-Zahra binti Hassan
Anis Nurhani binti Bahrin
Effa Fatiha binti Mohd Pilus

 

SC TAHUN 4

Kump 1

Mentor 1: Nadia Izati binti Mohd Shukeri

Mentor 2: Rabiatul Adawiyah binti Saad

Noor Hayati binti Mahmud
Salmi Syakirah binti Selamat
Nur Syahirah binti Suhaimi
Noramalina binti Badrul Sham

 

Kump 2

Mentor 1: Sharifah Norsyahidah binti Engku Taufik

Mentor 2: Nur ‘Izzati binti Zakaria

Sitiaishah binti Abu Hassan
Syahirah binti Mohd Zamzari
Nurul Syuhada binti Anuar
Anis Farhana binti Ridzuan

 

Kump 3

Mentor 1: Siti Hajar binti Ahmad Azhar

Mentor 2: Nur Dalila binti Roslizan

Khairunnisa Nadirah binti Khalid
Nur Dalilah binti Baharudin
Siti Nur Eliza binti Nurman Sjah
Nurul Najee binti Abd Kadir
Nur Amalina binti Omar

 

Kump 4

Mentor 1: Siti Rodhiah binti Zorkarnain

Mentor 2: Nurul Izzati binti Muhammad Fuad

Ku Noor Ifarizatin binti Ku Abd Halim
Sharifah Amirah binti Syed Hasan
Nurul Fadhlin binti Mohamad Ali
Nur Izzati binti Mohd Shafe’e

 

 SC TAHUN 5

Kump 1

Mentor 1: Aini Syazwani binti Kamalun Nahar

Mentor 2: Fatin Fatini binti Mesri

Imtinan binti Rahimi
Syarfina Syahida binti Abdul Yamin
Nabilah Al-Nasuha binti Mohd Adnan
Nabiha Adlina binti Roslan
Syahirah binti Mohamad Yusri

 

Kump 2

Mentor 1: Maryam Awatif binti Yahya

Mentor 2: Farah Nabilah binti Mohd Nor

Zuriani binti Zulkifli
Fatin Athirah binti Abdul Rahim
Dyana Ezlyn Ezleenda binti Mohyeden
Aisyah binti Nordin
Alia Amira binti Ibrahim

 

Kump 3

Mentor 1: Nurul Izzah binti Abdul Halim

Mentor 2: Syuhada binti Azhar

Mentor 3: Khaliesah binti Khalil

Siti Nabilah binti Che Mat
Nur Syafawani binti Mohd Ghauth
Aisyah binti Abdullah
Izzah Afiqah binti Zainuddin

 

 Kump 4

Mentor 1: Safirah binti Omar

Mentor 2: Nur As-Syuhada binti Amran

Mentor 3: Izatul Asikin binti Omar

Nurul Sheila Fatin binti Zaidi
Nur Al-Hidayah binti Nor Ismail
Rafida binti Haniffa
Nazihah Sakinah binti Mohd Shakir
Adani Dania binti Hj Awal

 

Kump 5

Mentor 1: Aimi Syahirah binti Bahamam

Mentor 2: Nurhidayati binti Basril

Wan Nurul Izzaty binti Wan Hassan
Nur Shaizzaty binti Ab. Malek
Ain Syuhada binti Saadon
Nor Shahira binti Mohd Ishak
Siti Hajar binti Hassan

 

SC TAHUN 6

Kump 1

Mentor 1: Ain Nabila binti Abd Hamid

Mentor 2: Noorul Hidayatika binti Safian Sauri

Nurfatihah binti Saidin
Nurul Shafeza binti Dzulkaftah
Veynessa binti Jaffrey
Norhalili binti Mohamad Tamiri
Nur Rahil binti Joibi
Fathin Yusra Hanani binti Mohd Noor
Azlinah binti Awang Kassim

 

Kump 2

Mentor 1: Nur Izzati binti Rafaai

Mentor 2: Siti Nur Syuhada binti Ali

Siti Hajar binti Asmad
Nini Evo Vaizura binti Sazali
Hafizah binti Rosli
Shariffah Iryani binti Salihin
Fitrilia Farhana binti Mohd Firdaus Francis
Bahiratul Ainain binti Jasri
Syafina binti Rusdin

 

Kump 3

Mentor 1: Ilia Nazihah binti Mohd Ayob

Mentor 2: Nurul Hidayati binti Asmoin

‘Adilah Fahim binti Haron
Amni Aisyah binti Syukri
Wan Nooranis Farhana binti Abdul Munaf
Sofiyyah binti Hasbullah
Wan Tasnim binti Wan Muhammad

 

Kump 4

Mentor 1: Nur Nasuha binti Zahran

Mentor 2: Nadiah binti Mutalib

Hisan binti Abdul Hamid
Nor Zaiha binti Halim
Sakinah binti Yusof
Nadhrah binti Azmi
Nur Izzah binti Makhtar
Farihin binti Azid

 

Kump 5

Mentor 1: Nasibah binti Abu Bakar

Mentor 2: Siti Sarah binti Mustaza

Wan Nurul Aiman binti Wan Ismail
Julia Shazmira binti Jauhan
Nur Nadhrah binti Anuar
Zainib Amirah binti Anwar
Nur Aida Syuhada binti Zulkiplee
Siti Maryam binti Dicky

 

Kump 6

Mentor 1: Farhana binti Bakri

Mentor 2: Nur Nadirah Hanim binti Hadi

Fatin Amira binti Azmi
Aeidah binti Hassan
Nurul Fareha binti Ramlee
Nur Syafiqah binti Ahmad Sarafi